ISPLSI 2128A-80LT176I
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Number of Macrocells : 128
Product Status : Obsolete
Digi-Key Programmable : Not Verified
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : ispLSI® 2000A
Mfr : Lattice Semiconductor Corporation
Supplier Device Package : 176-TQFP (24x24)
Voltage Supply - Internal : 4.5V ~ 5.5V
Number of Gates : 6000
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Number of Logic Elements/Blocks : 32
Programmable Type : In System Programmable
Package / Case : 176-LQFP
Number of I/O : 128
Base Product Number : ISPLSI 2128A