85356AGILFT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
85356AGILFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:1
Type : Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package : 20-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 900 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVPECL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 2
Base Product Number : 85356A
Description : IC CLK MULTPX 2:1 900MHZ 20TSSOP
Contact Now
Clock Multiplexer IC 2:1 900 MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)