W29N02GWBIBA TR
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
W29N02GWBIBA TR
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 2Gbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 35ns
Supplier Device Package : 63-VFBGA (9x11)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Winbond Electronics
Clock Frequency : 29 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.95V
Access Time : 35 ns
Package / Case : 63-VFBGA
Memory Organization : 256M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FLASH - NAND (SLC)
Base Product Number : W29N02
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 2GBIT PAR 29MHZ 63VFBGA
Contact Now
FLASH - NAND (SLC) Memory IC 2Gbit Parallel 29 MHz 35 ns 63-VFBGA (9x11)